O mnie

Nazywam się Mateusz Wawrowski. Ukończyłem studia magisterskie z zakresu logistyki w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
Od dzieciństwa interesuję się klockami LEGO i komunikacją miejską. W wieku 3 lat dostałem pierwszy zestaw klocków LEGO i tak rozpoczęła się moja pasja, która trwa do dziś. Zainteresowanie tramwajami wszczepił we mnie mój wuja Rafał Wawrowski, który zaciekawił mnie swoim hobby. Dzięki temu zrodziła się we mnie chęć bycia motorniczym. To było moje marzenie. W 2016 roku, po skończeniu kursu, zdaniu egzaminu i uzyskaniu pozwolenia do prowadzenia tramwaju zostałem pracownikiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu.
Wcześniej, bo na początku 2013 roku wpadłem na pomysł, aby połączyć swoje dwie pasje: transport i klocki LEGO. Dzięki specjalnemu programowi komputerowemu zaprojektowałem już ponad 20 modeli z klocków Lego! Są to modele dotyczące transportu, ale nie tylko. Część z nich przygotowuję na zamówienie różnych instytucji i firm, część robię realizując swoje plany i pomysły.